Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

SUH:n toimisto

Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto ry
Elimäenkatu 20 A, 3 krs. 00510 Helsinki
puh. (09) 343 6560 (klo 10–15)

Laskutusosoite

Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto ry 
Y-tunnus 0217235-9
Verkkolaskuosoite: 003702172359
Operaattori: Basware Oy, välittäjätunnus: BAWCFI22 

Mikäli ette pysty lähettämään laskuja sähköisesti, pyydämme toimittamaan paperiset laskut osoitteella:
Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto ry
Elimäenkatu 20 A
00510  HELSINKI

Hallituksemme ja valiokuntiemme jäsenet

Henkilöstö

Kristiina Heinonen

toiminnanjohtaja
010 3407 337 / 040 5213282
kristiina.heinonen@suh.fi

Toimiston johto. Sidosryhmäsuhteet ja jäsenjärjestöyhteistyö. Hengenpelastusmerkkihakemukset

Vuokko Haaparanta

Hallintopäällikkö
010 3407 334
vuokko.haaparanta@suh.fi

Talous- ja henkilöstöhallinto, asiakaspalvelu

Aleksandr Efimov

Koulutussuunnittelija
010 3407 340
aleksandr.efimov@suh.fi

Hengenpelastus, Junior Lifesaver -toiminta ja Viisaasti Vesillä -kampanja

Ilpo Johansson

Tekninen asiantuntija
010 3407 338
ilpo.johansson@suh.fi

Uimaloiden rakentaminen ja tekniikka, allasvesihygienia

Vesa Kälviäinen

Koulutussuunnittelija
010 3407 331
vesa.kalviainen@suh.fi

Allasturvallisuus ja Trimmi-kurssit

Niko Nieminen

Viestintäasiantuntija
010 3407 332
niko.nieminen@suh.fi

Viestintä ja tiedotus, Viisaasti Vesillä -kampanja

Juha Nummela

Toimistosihteeri
010 3407 330
juha.nummela@suh.fi

Verkkokauppa ja laskutus

Tero Savolainen

Koulutussuunnittelija
010 3407 335
tero.savolainen@suh.fi

Uimaopetus ja Uimataitoviikko

Anneli Toivonen

Koulutussuunnittelija
010 3407 336
anneli.toivonen@suh.fi

Vauva- ja perheuinti, erityisuinti ja vesitreeni.

Anne Hiltunen

Koulutussuunnittelija

Toimivapaalla 1.11.2023 asti.